Joodse slachtoffers

 

struikelsteentjes

gedeporteerden begraafplaats fotogalerij

'Dat hun namen gekend en niet vergeten worden'   

 
 
S
truikelsteentjes van Joodse gedeporteerden in de Maastrichtse straten 
 


22 stuks geplaatst in 2012

NB. Er zijn vanaf 2012 ook een tiental struikelsteentjes geplaatst voor gedeporteerde verzetsmensen; zie aldaar

klik voor vergroting op de afbeelding van het struikelsteentje      

A. het Vleeshuis 2 A. het Vleeshuis 2 Boschstraat 185 Brusselsestraat 43 Brusselsestraat 43 Brusselsestraat 53b
 
 


Herman Hertog  

1907 - 1945
 


Irma 
Hertog – Stern
1909 - 1942
 


Marcelle Antoinette Devries

1906 - 1942  
 


Albert Drielsma
 
1907 - 1944
 


Sibilla Drielsma – Goldstein
 1906 - 1943
 


Louis Elekan
 
1890 - 1942
 

         

 

Brusselsestraat 53b Donimanerkerkstr.3 Hertogsingel 62a Koestraat 12 Koningsplein 20b Koningsplein 20b
devries1.jpg (90152 bytes)
 
   


Sophie 
Elekan – Wesly
1858 - 1943
 


Mozes de Winter

1888 - 1942
 


Isaac David Blitz

1891 - 1942
 


Gerhard Lodewijk Robertus Soesman
1922 - 1945 
 


Isidore de Vries

1896 - 1943
 


Mietje 
de Vries-Fortuin
1898 - 1943
 
         

 

Koningsplein 20b Nicolaasstraat 10b Nicolaasstraat 10b Tongerseplein 19a Tongerseplein 19a Tongerseplein 19a
boekb.JPG (350887 bytes)
 
       

 
Bep Sonja 
de Vries
1924 - 1943
 


Isaac Salomon
 Boekbinder
 1873 - 1943
 


Emma Boekbinder – Frenkel
 1873 - 1943
 


Markus Nussbaum
 
1869 - 1943
 


Hanchen Nussbaum – Goldschmidt
1873 - 1943
 

 
Louis Gobes
 
1910 - 1943
 

         

 

Tongerseplein 19a Tongerseplein 19a Tongerseplein 19a Zakstraat 6    
 

 

 
         


FREDERIKE
 Gobes - NUSSBAUM
 1908 - 1943
 


Elisabeth Gobes
 
1936 - 1943
 


Emanuel Gobes
 
1939 - 1943
 


Louis Karels
 
1883 - 1942
 

 


Niet van ieder slachtoffer is een (pas)foto voorhanden; nog niet tenminste.

Wie helpt mee om ook hen een gezicht te geven?
 

         

 

   
Struikelsteentjes is een project van bedenker Gunther Demnig, in Maastricht mogelijk gemaakt door het Comité Struikelsteen Maastricht.

    'EEN MENS IS PAS VERGETEN ALS ZIJN OF HAAR NAAM VERGETEN IS'

    U kunt een struikelsteentje adopteren of het project financieel ondersteunen door een bedrag over te maken op
    rekeningnummer: 3093.86.616 ten name van de Stichting Bevordering Joods Cultureel Erfgoed Maastricht 
    inzake: Struikelsteentjes Maastricht
 


struikelsteen 21-10-2013
 
struikelsteen 21-10-2013 struikelsteen 21-10-2013
 


   

video van L1.nl
 

40 struikelsteentjes voor Joodse gedeporteerden geplaatst in 2013
 

Ambyerstraat Zuid 1 Gronsvelderweg 81 Grote Staat 19 Grote Staat 19 Grote Staat 63 Grote Staat 63
glas4.jpg (299951 bytes)
 
       


HEINRICH GLÄSER

1921 - 1942
 


MARIA AGNES POMMEE

1939 - 1944
 


ISIDORE SCHAAP

  

1894 - 1944
 


FREDERIKA ROZA
SCHAAP- KAMERLING
 1894 - 1944
 


NATHAN DE VRIES
 

1889 - 1942
 


LEA 
DE VRIES - HEMELRIJK

1893 - 1942
 

   

klik voor vergroting op de afbeelding van het struikelsteentje      

Grote Staat 63 Kesselskade 54 Kesselskade 54 Kesselskade 54 Kesselskade 54 Kesselskade 54
korn-leo.jpg (73838 bytes)
 
           


JAAP DE VRIES


1927 - 1942
 


LEO KORN

1912 - 1944
 


EMMA 
KORN - LEERAAR
 1904 - 1943
 


MICHAEL AWRUM 
KORN
1939 - 1943
 


JACOB LEERAAR

1871 - 1943
 


GITEL 
KORN-NISSENFELD
1885 - 1942
 

         

 

Kleine Stokstraat 1 Kleine Stokstraat 1 Kleine Stokstraat 1 Kleine Stokstraat 1 Kleine Stokstraat 1 Kleine Stokstraat 1
 
 


BERTHA ANDRÉ

 
1886 - 1942

 


JOHANNA 
OS - ANDRÉ

1885 - 1942


SIMON OS 

 
1919 - 1943
 


MARIA OS 


1925 - 1942
 


BERNHARD 
WAJNKOWSKI

1902 - 1943
 


SURA FRADJA  WAJNKOWSKI- PIOTRKOWSKI
1908 - 1943
 

         

 

Kleine Stokstraat 1 Kleine Stokstraat 1 Kon. Clovisstraat 16a Kon. Clovisstraat 16a Kon. Clovisstraat 16a Kon. Clovisstraat 49
 


HARALD WAJNKOWSKI

1930 - 1943
 


IZA WAJNKOWSKI

1938 - 1943
 


JENNY WESLY-KAHN

1874 - 1943
 

AUGUSTE GOLDSCHMIDT-SELIGER
1881 - 1943
  

SELIGMAN 
GOLDSCHMIDT
1878 - 1943
 

LEON WESLY

1939 - 1944
 
         

 

Lenculenstraat 9 Mtr. Brugstraat 31  Mtr. Brugstraat 31 Mergelweg 135 Observantenweg 13 Observantenweg 13
Cahn (2).JPG (350786 bytes)
 
 


DAVID LEO CAHN

1923 - 1942
 


aBRAHAM ALFRED
LÖWENSTEIN
 1870 - 1943
 


HANNCHEN
LÖWENSTEIN - KATZ
1870 - 1943
 


ABRAHAM LEVIE


1887 - 1944
 


SYLVAIN HORN

1883 - 1942
 

FLORA 
HORN-WIJNGAARD
1883 - 1942
 
         

 

Observantenweg 13 Platielstraat 14 Rechtstraat 35 Rechtstraat 35 Scharnerweg 57 Scharnerweg 57
 
   

ANNIE HORN

1920 - 1942
 


ELIAS POLAK


1899 - 1942
 


ICEK GOLD

1895 - 1942
 

SIEGMUND GOLD

1927 - 1942
 

NACHMAN BUTTERTEIG

1889 - 1943
 

FRIMET 
BUTTERTEIG-KLOTZ
1899 - 1943
 
         

 

Scharnerweg 57 Stationsstraat 31 Wycker Brugstraat 51 Wycker Brugstraat 56    
Berets.JPG (147228 bytes)    
 
   

JOSEF BUTTERTEIG

1935 - 1943
 

VICTOR HERTZDAHL

1887 - 1942
 

ELEONORE GOLDSCHMIDT-SELIGER
1875 - 1943
 

ERNST DAVID BERETS

1898 - 1943
 
 

  

       
           
IN 1943 WAS HIER ONDERGEDOKEN

LEON WESLIJ

6 APRIL 1939 GEBOREN IN MAASTRICHT

NOV 1943 GEDEPORTEERD NAAR WESTERBORK

11 FEBR 1944 VERMOORD IN AUSCHWITZ

 

gedenkteken geplaatst

19 november 2012

op het Laurentiusplein

in Voerendaal

 

  http://www.bensavelkoul.nl/Leon_Wesly.htm      


Niet van ieder slachtoffer is een (pas)foto voorhanden; nog niet tenminste.

Wie helpt mee om ook hen een gezicht te geven?
 

           

28 struikelsteentjes voor Joodse gedeporteerden geplaatst in 2015 
 

Ambyerstraat Zuid 5 Ambyerstraat 5 Ambyerstraat 5 Ambyerstraat 36 Ambyerstraat 36 Ambyerstraat 36
cync-dav.JPG (347689 bytes) cync-raj.JPG (541415 bytes) cync-jen.JPG (529560 bytes) davids-betty.JPG (616192 bytes) davids-emil.JPG (611127 bytes) dannenbaum-soph.JPG (587486 bytes)
 
     


DAVID CYNCYNATUS

1899  - 1943
 


RAJNA CYNCYNATUS -
ARONOVSKAITÉ
1907 - 1943
 


JENNY CYNCYNATUS

  

1938  - 1943
 


BETTY  KAUFMANN -
 DAVIDS
 1909 - 1942
 


EMIL ISAK DAVIDS


1874 - 1943


SOPHIE JULIE DAVIDS -
 DANNENBAUM

1881 - 1943
 

   

klik voor vergroting op de afbeelding van het struikelsteentje      

Longinastraat 67 Ambyerstraat 56 Ambyerstraat 58 Wolfstraat 12 Wolfstraat 12 Wolfstraat 12
daniels-paula.JPG (560243 bytes) daniels-sal.JPG (478272 bytes) rosenz-abr.jpg (563350 bytes) karels-max.JPG (490186 bytes) herz-paul.JPG (368440 bytes) karels-jul.JPG (621238 bytes)
 
   

 

PAULA KAUFMANN -

DANIELS

1879  - 1943

 


SALLY DANIELS
 
1889 - 1943
 


ABRAHAM ROSENZWEIG
 
 1901 - 1942
 


MAX KARELS

1891 - 1942
 


PAULINE KARELS - 
HERZ
1896 - 1942
 


JULIEN KARELS

1921 - 1942
 

         

 

Wolfstraat 12 A. h. Vleeshuis 38 A.h. Vleeshuis 38 A.h. Vleeshuis 38 A.h. Vleeshuis 38 A.h. Vleeshuis 35
karels-rob.JPG (505797 bytes) herm-alex.JPG (583058 bytes) herm-martha.JPG (564489 bytes) herm-nathan.JPG (550305 bytes) herm-arthur.JPG (434134 bytes) neuburger.JPG (550902 bytes)
 
 

 

 

         


ROBERT LOUIS KARELS

1922 - 1943
 


ALEXANDER HERRMANN
 
1866 - 1943
 


MARTHA HERRMANN -
MEIJER
1874 - 1943
 


NATHAN HERRMANN

1903 - 1943
 


ARTHUR HERRMANN

1911 - 1943
 


ISAAC NEUBERGER
 
1896  - 1942
 

         

 

Grote Gracht 4 Grote Gracht 4 Grote Gracht 4 Grote Gracht 4 Grote Gracht 4  
mos-abr.JPG (641169 bytes) mos-fega.JPG (558281 bytes)
Heeft het

overleefd 

mos-helga.JPG (404085 bytes) mos-joop.JPG (446582 bytes)  
 
 

ABRAHAM MOSZKOWICZ

1902 - 1945
 


FEIGA MOSZKOWICZ -
RAAB

  1902  - 1942
 


MAX MOSZKOWICZ

1926 - 
 


HELGA MOSZKOWICZ

1930 - 1942
 


JOOP MOSZKOWICZ
 

1940 - 1942
  

 
           
Wilhelminasingel 88 Wilhelminasingel 88 Wilhelminasingel 88 Wilhelminasingel 88 Stenenbrug 5  Stenenbrug 5
koz-jos.JPG (490937 bytes) koz-neche.JPG (683174 bytes) koz-esther.JPG (577652 bytes) koz-felix.JPG (539932 bytes) haguen.JPG (605323 bytes) salomon-leo.JPG (542400 bytes)
 
     

JOSEPH KOZENICKI
 

1901 - 1943
  

NECHE
KOZENICKI-FESSEL
1907 - 1943
 

ESTHER KOZENICKI
  
1928 - 1943
 

FELIX KOZENICKI
  

1931 - 1943
 

CAROLINA HAGUENAUER-KARELS
1871 - 1943
 

LEONARD SALOMON
  

1903 - 1943
  


Niet van ieder slachtoffer is een (pas)foto voorhanden; nog niet tenminste.

Wie helpt mee om ook hen een gezicht te geven?
 

         

 

2015a.JPG (490283 bytes) 2015c.JPG (400538 bytes) 2015b.JPG (388829 bytes)


  

 

project struikelsteentjes:  http://www.dazelle.nl/projecten.php?type=a&id=33-2 


24 struikelsteentjes voor Joodse gedeporteerden, geplaatst in 2016 
 

Capucijnenstraat 96 Capucijnenstraat 96 Capucijnenstraat 96 Capucijnenstraat 96 Capucijnenstraat 96 Capucijnenstraat 96
DSC01256.jpg (537396 bytes)  DSC01262.jpg (640832 bytes) DSC01258.jpg (545786 bytes) DSC01257.jpg (539608 bytes) DSC01264.jpg (547343 bytes) DSC01261.jpg (564843 bytes)
 
 

 

 

   


Salomon scH
midt
   

1892 - 1943
 


PINIE GITEL
SCHMIDT-SCNITZER
1902 - 1943
 


MAKS SCHMIDT

  

1923  - 1943
 


EMIL SCHMIDT

 1924 - 1943
 


WITA SCHMIDT

 

1926 - 1943
 


ERNA SCHMIDT
 

1928 - 1943
 

   

klik voor vergroting op de afbeelding van het struikelsteentje      

Capucijnenstraat 96 Grote Gracht 36 Grote Gracht 36 Grote Gracht 36 Grote Gracht 36 Grote Gracht 43
DSC01259.jpg (400903 bytes) DSC01263.jpg (490239 bytes) DSC01255.jpg (464737 bytes) DSC01254.jpg (416843 bytes) DSC01253.jpg (502947 bytes) DSC01252.jpg (548850 bytes)
 
         


DAVID SCHMIDT
 

1933 - 1943
 


SALOMON HORWITZ
  
1903 - 1943
 


SOPHIE  HORWITZ
VAN SPIER
 1908 - 1943
 


JACOB HORWITZ
 

1930 - 1943
 


CAROLINA HORWITZ
 
1939
- 1943
 


ERNST ISAACK
 
1899 - 1942
 

         

 

Grote Gracht 43 Grote Gracht 43 Alex Battalaan 74 Alex Battalaan 45b Alex Battalaan 45b Alex Battalaan 45b
DSC01251.jpg (512917 bytes) DSC01250.jpg (403481 bytes) DSC01249.jpg (446206 bytes) DSC01248.jpg (468514 bytes) DSC01247.jpg (529190 bytes) DSC01246.jpg (475718 bytes)
 
       


GRETHE ISAACK
JAEGERS
1900 - 1942


LISELOTTE IRMGARD
ISAACK

1925 - 1942
 


LOUIS SALOMON

 

1899 - 1942
 


max salomon
 
1898 - 1943
 


sophie salomon
benedictus
1905 - 1943
 


bernard joseph
salomon
1929 - 1943
 

         

 

Alex Battalaan 45b Alex Battalaan 2b Alex Battalaan 2b Spoorweglaan 1    
DSC01245.jpg (463546 bytes)  DSC01241.jpg (460183 bytes) DSC01240.jpg (481714 bytes)    
 
 

 

 

Vanwege de tragische dood van Alexander en Sacha Pinczowski bij de terreuraanslag op vliegveld Zaventem is de plaatsing van dit struikelsteentje uitgesteld naar 2017


louis joseph
salomon
1935 - 1943
 


RUDOLPH LUDWIG
VAN GELDER

1908 - 1944
  


WERNER BENNO
VAN GELDER

  1909  - 1945
  


HELENA MARTHA
PINCZOWSKI

1925 - 1942
  

   
           
Ambyerstraat Zuid 34 Ambyerstraat Zuid 34 Ambyerstraat Zuid 34      
DSC01242.jpg (419428 bytes) DSC01243.jpg (595788 bytes) DSC01244.jpg (399137 bytes)      
 
 

 

 

         


JACOB AARON
ZELIGMAN

1899 - 1942
 


FANNI ZELIGMAN
WAJNKOWSKI 

1898 - 1942
 


ISABELLA ZELIGMAN
  
1939 - 1942
 

   

  


Niet van ieder slachtoffer is een (pas)foto voorhanden; nog niet tenminste.

Wie helpt mee om ook hen een gezicht te geven?
 

         

 


P1070870.JPG (364136 bytes)
  

P1070872.JPG (319457 bytes)
 

P1070873.JPG (505116 bytes)
  
P1070886.JPG (377762 bytes)
 
P1070889.JPG (323749 bytes)
 
P1070892.JPG (433081 bytes)
 

 

27 struikelsteentjes voor Joodse gedeporteerden, geplaatst 14-9-2017
 

Spoorweglaan 1 PAPENWEG 50 PAPENWEG 50 PAPENSTRAAT 4d AYLVALAAN 20 jEKERWEG 66
DSC01239.jpg (458561 bytes) zander1.JPG (525365 bytes) zander2.JPG (512580 bytes) goldstein-olga.JPG (378342 bytes) nissenfeld.JPG (363265 bytes) gruner-else.JPG (764248 bytes)
 
         

HELENA MARTHA
PINCZOWSKI

1925 - 1942


ALBERT ZANDER
 
1896 - 1943
  


ELSE ZANDER SAMUEL
  
1898  - 1942 
 


olga goldstein
samuel

 1900 - 1942
  


Gretchen Nissenfeld
 
1908 - 1943
  


else karoline goldschmidt-gruner
1906 - 1942
 

   

klik voor vergroting op de afbeelding van het struikelsteentje      

jEKERWEG 66 jEKERWEG 66 jEKERWEG 66 nOTgERUSWEG 18 mERGELWEG 129 mERGELWEG 129
goldschm-ruth.JPG (620586 bytes) gruner-louis.JPG (381187 bytes) gruner-walter.JPG (694663 bytes) spielmann.JPG (626818 bytes) kochmann3.JPG (530551 bytes) kochmann2.JPG (696027 bytes)
 
           


ruth betty
 goldschmidt

1933 - 1943
  


Louis eugen Gruner
  
1879 - 1943
  


walter  Gruner
 
1907 - 1943
  


mirl spielmann
  
1911 - 1942
  


horst wolfgang
kochmann

1912 - 1943
  


Frieda
kochmann-gross  

1908 - 1942
  

         

 

mERGELWEG 129 ST PIETERSKADE 15 KAPOENSTRAAT 8  CORTENSTRAAT 4 CORTENSTRAAT 4  MERGELWEG 135
kochman1.JPG (644056 bytes) floersheim.JPG (295348 bytes) sterveld-izaak.JPG (365906 bytes) mainzer4.JPG (619784 bytes) mainzer3.JPG (843387 bytes) lipschitz2.JPG (670238 bytes)
 
           


kurt egon 
kochmann

1880 - 1944
 


Jeanne Renée
 floersheim
19
00 - 1942
  


isaak sternveld
  
1861 - 1943
  


olga marie mainzer-salomon
1889 - 1942
  


ernst mainzer 
 
1886 - 1942
  


mozes lipschits
 

1901 - 1943
  

         

 

MERGELWEG 135 MERGELWEG 135 BERGWEG 37 HUBERTUSLAAN 49A HUBERTUSLAAN 49A  Goovaertsweg 3
lipschitz3.JPG (631101 bytes) lipschitz1.JPG (531346 bytes) cohn-hedwig.JPG (375960 bytes) soesman1.JPG (635005 bytes) soesman2.JPG (526970 bytes) willems-clara.JPG (532626 bytes)
 
           


mariannA
lipschits-walvis
1899 - 1943
   


alexander jacob
 lipschits 
1926 - 1943
    


hedwig
 cohn-biesenthal  

1871 - 1943
    


karel soesman
 
1881 - 1943
    


anna 
soesman-pool 
1878 - 1943
  

clara
willems-heijmans
1877 - 1943
  
           
PAPENWEG 1 Lyonnetstraat 3 verplaatst
Longinastraat 67
     
silberman.JPG (462836 bytes) muijsson.JPG (427748 bytes) daniels-paula.JPG (560243 bytes)      
 
       


ARNOLD SILBERMANN
  

1901 - 1945
  


SOPHIA MUIJSSON-GAZAN

  

1905 - 1942
 


PAULA KAUFMANN -

DANIELS

1879  - 1943

 

   

  

           
 

 


27 struikelsteentjes voor gedeporteerden, geplaatst 26-6-2018
 

Fr. Romanusweg 38 Fr. Romanusweg 38 Fr. Romanusweg 38 Lyonnetstraat 9 Lyonnetstraat 9 Lyonnetstraat 9
 
           


emma hartog-Moses

1886 - 1944


Johanna aleksandrowicz-ZANDER
1899 - 1942
   


claire aleksandrowicz
  
1898  - 1942 
 


wolf pach

 1900 - 1943
  


mathilde pach - van beem

 
1893
- 1942
  


david pach
 
1925
- 1942
 

         

 


wilhelminasingel 31b

wilhelminasingel 31b
wilhelminasingel 31b
wilhelminasingel 53
wilhelminasingel 53
st maartenslaan 21
 
           

MEIER KREINDLER


1904 - 1943


malka kreindler - ziegenlaub
1904 - 1943  
 


stella
kreindLer 

1937 - 1943 


hermina brün

 
 1921 - 1942
  


rosa brün

 
1922 - 1942
  


herman Jacobson


1886
- 1942
 

         

 

brourgognestraat 70 brourgognestraat 70   akerstraat 18 akerstraat 18 akerstraat 18
 
 
           


HENRI SALOMON SCHEPP

 1864
- 1944
 


ESTHER
HORN-SCHEPP

1896 - 1944 
 



HERMAN LEISER
 
 1893 - 1944
  
 


BERTHA LEISER-MEYER


1898
- 1942
  


ERICH LEISER

1924 - 1944
 

         

 

akerstraat 18 akerstraat 18 HOOGBRUGSTRAAT 39 HOOGBRUGSTRAAT 39 HOOGBRUGSTRAAT 39  
           
 
           


MARTHA LEISER


1925 - 1942


ILSE LEISER

1927 - 1942
  


KAREL DAHL

  
1910  - 1945 
 


MATHILDE ESTHER

BEESMAN
 1884 - 1942
  


IRMA HELENE

BEESMAN 
1886
- 1942
  


 

         

 

RECHTSTRAAT 47 RECHTSTRAAT 47 RECHTSTRAAT 47 RECHTSTRAAT 60    
           
 
           

ISAK GLATTSTEIN


 1910 - 1945

SAMUEL ISAK
SCHÖNGROSS
 1886 - 1943
  


PESSEL

SCHÖNGROSS-PARISER
1887  - 1943 
 


HIERONYUS FRENKEL

 1895 - 1942
  

 


 

  

         

 


24 struikelsteentjes voor Joodse gedeporteerden; geplaatst 20 en 28-6-2019
 

AMBYERSTRAAT ZUID 38 AMBYERSTRAAT ZUID 63 AMBYERSTRAAT ZUID 63 AMBYERSTRAAT ZUID 68 AMBYERSTRAAT ZUID 68  
 
 
           


OSKAR GELLERT

1920 - 1943


MOSES MECHEL HORSCHOWSKI

1905 - 1944
    


LEA HORSCHOWSKI-FELDER

   1904  - 1944 
 


ISAAC KACZOR


 1898 - 1943
  


SCHEINDEL KACZOR-SCHUBERT


1895
- 1942
  


 

         

 

AMBYERSTRAAT ZUID 68  AMBYERSTRAAT ZUID 68 BERGERSTRAAT 47 BERGERSTRAAT 47 BERGERSTRAAT 47 BERGERSTRAAT 47
   
     

ISrael KÄFEBAUM


1896
- 1943


Toni Käfebaum Schubert

1899 - 19421899 - 1942


Hersch Horschowski

1903 - 1945 
 


ester Horschowski-wilner

 1900 - 1942
 


Jetchen Horschowski

  1933 - 1942
 
  


Abraham Marcus Horschowski

1938 - 1942
 
 

 

MTR HEIDENSTRAAT 3 MTR HEIDENSTRAAT 3 FRANKENSTRAAT 55 FRANKENSTRAAT 55 FRANKENSTRAAT 200 FRANKENSTRAAT 200
       
     


Isaac van Spier


 1925
- 1942


Meijer van Spier

1903 - 1942 


JOSEPH SANDERS


1989 - 1942


SELMA SANDERS - LEERAAR

 1902 - 1943
 


BERISCH STRUMWASSER

1898 - 1944


SAMUEL WOLT STRUMWASSER


1892 - 1943
 

 

PR. BISSCHOPSINGEL 25 PR. BISSCHOPSINGEL 25 CALDENBORGLAAN 74 CALDENBORGLAAN 74 DORPSTRAAT 22 DORPSTRAAT 22
   
     


META SÜskind


1888
- 1943


LILLI WIJNGAARD-SÜskind

1888 - 1943
  


ARNOLD SANDHAUS

   1900  - 1945 
 


ilse gappe


 1924 - 1942
  


SALI BLECH

 

1880
- 1945
  


HANS HEINZ BLECH

 1915 - 1942
  

         

 



 
   
 
 
zie ook de site van het 

Comité Struikelstenen Maastricht

 

www.struikelsteentjes-maastricht.nl 

     
fouten, missers? graag een mailtje


struikelsteentjes

gedeporteerden begraafplaats fotogalerij


 
Alfabetische adressenlijst van reeds geplaatste  struikelstenen 2012 - 2018

 

A. de Comedie 8 Servaas Ritzen Grote Gracht 36 Salomon Horwitz Nieuwstraat 17 Math Ummels
A. het Vleeshuis 2 Herman Hertog Grote Gracht 36 Sophie Horwitz-
van Spier
Notgerusweg 18 Mirl Spielmann
A. het Vleeshuis 2 Irma Hertog-Stern Grote Gracht 36 Jacob Horwitz Observantenweg 13 Sylvain Horn
A. het Vleeshuis 35 Isaac Neuburger Grote Gracht 36 Carolina Horwitz Observantenweg 13 Flora Horn-Wijngaard
A. het Vleeshuis 38 Alexander Herrmann Grote Gracht 43 Ernst Isaack Observantenweg 13 Annie Horn
A. het Vleeshuis 38 Martha Herrmann-Meijer Grote Gracht 43 Grete Isaack-Jaegers Papenstraat 4d Olga Goldstein - Samuel
A. het Vleeshuis 38 Nathan Herrmann Grote Gracht 43 Liselotte Isaack Papenweg 1 Arnold Silbermann
A. het Vleeshuis 38 Arthur Herrmann Grote Staat 19 Isidore Schaap Papenweg 50 Albert Zander
Akerstraat 18 Herman Leiser Grote Staat 19 Frederika Schaap-Kamerling Papenweg 50 Else Zander - Samuel
Akerstraat 18 Bertha Leiser - Meyer Grote Staat 63 Nathan de Vries Platielstraat 14 Elias Polak
Akerstraat 18 Erich Leiser Grote Staat 63 Lea de Vries-Hemelrijk Populierenweg 36 Hein Lochtman
Akerstraat 18 Martha Leiser Grote Staat 63 Jaap de Vries Rechtstraat 35 Icek Gold
Akerstraat 18 Ilse Leiser Hertogsingel 62A Isaac Blitz Rechtstraat 47 Isak Glattstein
Alex Battalaan 74 Louis Salomon Hoogbrugtraat 39 Karel Dahl Rechtstraat 47 Samuel Isak Schöngross
Alex Battalaan 45B Max Salomon Hoogbrugtraat 39 Mathilde Esther Beesman Rechtstraat 47 Pessel Schöngross - Pariser
Alex Battalaan45B Sophie Salomon-Benedictus Hoogbrugtraat 39 Irma Helene Beesman Rechtstraat 60 Hieronymus Frenkel
Alex Battalaan45B Bernard Salomon Jekerweg 66 Else Karolene Goldscmidt - Grüner Rechtstraat 35 Siegmund Gold
Alex Battalaan45B Louis Salomon Jekerweg 66 Ruth Betty Goldschmidt Scharnerweg 57 Nachman Butterteig
Alex Battalaan 2B Rudolf van Gelder Jekerweg 66 Louis Eugen Grüner Scharnerweg 57 Frimet Butterteig-Klotz
Alex Battalaan 2B Werner van Gelder Jekerweg 66 Walteher Grüner Scharnerweg 57 Jozef Butterteig
Ambyerstraat-Zuid 5 David Cyncynatus Kapoenstraat 8 Isaak Sternveld St. Hubertuslaan 49a Karel Soesman
Ambyerstraat-Zuid 5 Rajna Cyncynatus-Aronovskaité Kesselskade 54 Leo Korn St. Hubertuslaan 49a Anna Soesman - Pool
Ambyerstraat-Zuid 5 Jenny Cyncynatus Kesselskade 54 Emma Korn-Leeraar St.Maartenslaan 21 Herman Jacobson
Ambyerstraat-Zuid 34 Jacob Aron Zeligman Kesselskade 54 Michael Korn St. Nicolaasstraat 10B Isaac Boekbinder
Ambyerstraat-Zuid 34 Fanni Zeligman-Wajkowski Kesselskade 54 Jacob Leeraar St. Nicolaasstraat 10B Emma Boekbinder-Frenkel
Ambyerstraat-Zuid 34 Isabella Zeligman Kesselskade 54 Gitel Korn-Nissenfeld St. Pieterskade 15 Jeanne Renée Floersheim
Ambyerstraat-Zuid 36 Emil Davids Kleine Stokstraat 1 Johanna Os-André St. Servaasklooster 37 Jo Lokerman
Ambyerstraat-Zuid 36 Sophie David-Dannenbaum Kleine Stokstraat 1 Simon Os Spoorweglaan 1 Helena Pincowski
Ambyerstraat-Zuid 36 Betty Kaufmann-Davids Kleine Stokstraat 1 Maria Os Statensingel 84 Huber Jamin
Ambyerstraat-Zuid 56 Sally Daniels Kleine Stokstraat 1 Bertha André Stationsstraat 31 Victor Hertzdahl
Ambyerstraat-Zuid 58 Abraham Rosenzweig Kleine Stokstraat 1 Bernhard Wajnkowski Stenenbrug 5 Carolina Haquenauer-Karels
Ambyerstraat-Zuid 71 Heinrich Gläser Kleine Stokstraat 1 Sura Wajnkowski-Piotrkowski Stenenbrug 5 Leo Salomon
Bergweg 37 Hedwig Cohn - Biesenthal Kleine Stokstraat 1 Harald Wajnkowski Tongerseplein 19A Markus Nussbaum
Bosscherweg 185 Marcelle Devries Kleine Stokstraat 1 Iza Wajnkowski Tongerseplein 19A Hanchen Nussbaum-Goldschmidt
Bourgognestraat 70 Henri Salomon
Schepp

       Koestraat 12

Gerhard Soesman Tongerseplein 19A Louis Gobes
Bourgognestraat 70 Eveline Schepp - Maisonpierre   Kon. Clovisstraat 16A Jenny Wesly-Kahn Tongerseplein 19A Friederike Gobes-Nussbaum
Bourgognestraat 70 Esther Horn - Schepp   Kon. Clovisstraat 16A Seligman Goldschmidt Tongerseplein 19A Elisabeth Gobes
Brusselsestraat 43 Albert Drielsma   Kon. Clovisstraat 16A Auguste Goldschmidt-Seliger Tongerseplein 19A Emanuel Gobes
Brusselsestraat 43 Sibille Drielsma-Goldstein

 Kon. Clovisstraat 49

Leon Wesly Wilhelminasingel 31B Meier Krindler
Brusselsestraat 53A Sophie Elekan-Wesly Koningsplein 20B Isidore de Vries Wilhelminasingel 31B Malka Krindler - Ziegenlaub
Brusselsestraat 53A Louis Elekan Koningsplein 20B Mietje de Vries-Fortuin Wilhelminasingel 31B Stella Krindler
Cannerweg 124 Derk van Assen Koningsplein 20B Bep Sonja de Vries Wilhelminasingel 53 Hermina Brünn
Cannerweg 124 Berendina van Assen-Grolleman Lenculenstraat 9 David Leo Cahn Wilhelminasingel 53 Rosa Brünn
Capucijnenstraat 96 Salomon Schmidt

   Longinastraat 67 

Paula Kaufmann-Daniels Wilhelminasingel 88 Jozef Kozenicki
Capucijnenstraat 96 Pine Gitel Schmidt-Schnitzer Lyonnetstraat 1 Sophia Muysson - gazan Wilhelminasingel 88 Neche Kozenicki-Fessel
Capucijnenstraat 96 Max Schmidt Lyonnetstraat 9 Wolf Pach Wilhelminasingel 88 EstherKozenicki
Capucijnenstraat 96 Emil Schmidt Lyonnetstraat 9 Mathilde Pach - van Beem Wilhelminasingel 88 Felix Kozenicki
Capucijnenstraat 96 Wita Schmidt Lyonnetstraat 9 David Pach Wim Duisenbergplantsoen Lambert Kraft
Capucijnenstraat 96 Erna Schmidt Maastr. Brugstraat 31 Alfred Löwenstein Wolfstraat 6 Giel Ummels
Capucijnenstraat 96 David Schmidt Maastr. Brugstraat 31 Hanchen Löwenstein-Katz Wolfstraat 8 Edmond Houtappel
Cortenstraat 4 Olga Marie Mainzer - Salomon Mergelweg 129 Horst Wolfgang Kochmann Wolfstraat 14 Max Karels
Cortenstraat 4 Ernst Mainzer Mergelweg 129 Frieda Kochmann - Gross Wolfstraat 14 Pauline Karels-Herz
Fr. Romanusweg 38 Emma Hartog-Moses Mergelweg 129 Kurt Egon Kochmann Wolfstraat 14 Julien Karels
Fr. Romanusweg 38 Johanna Aleksandrowicz - Groonheim Mergelweg 135 Mozes Lipschitz Wolfstraat 14 Robert Louis Karels
Fr. Romanusweg 38 Claire Aleksandrowicz Mergelweg 135 Marianne Lipschitz - Walvis Wijck. Brugstraat 51 Eleonore Goldschmidt-Seliger
Dominikanerkerkstraat 3 Mozes de Winter Mergelweg 135 Alexander Jacob Lipschitz Wijck. Brugstraat 56 Ernst Berets
Gronsvelderweg 81 Maria Pommee Mergelweg 135 Abraham Levie Wijck.Smedenstraat 2 Petrus Frantzen
Govaertsweg 3 Clara Willems - Heymans     Zakstraat 6 Louis Karels
Grote Gracht 4 Abraham Moszkowicz        
Grote Gracht 4 Feiga Moszkowicz-Raab        
Grote Gracht 4 Helga Moszkowicz        
Grote Gracht 4 Joop Moszkowicz        

 


Deportatie 

ppw.JPG (421637 bytes)  
 

De eerste lichting van Limburgse Joden die op 25-8-1942 op transport gingen naar Westerbork nadat ze door de politie waren gearresteerd of zich na oproep 'vrijwillig' hadden gemeld in het schoolgebouw aan de Prof. Pieter Willemsstraat.

Van de opgeroepen 159 Joden hebben zich er 95 gemeld.

Lijst van overdracht opgesteld door de Maastrichtse politie

 


Oproepkaart 25-08-1942

  
oproep1.jpg (659972 bytes)
 
oproep2a.jpg (220760 bytes) oproep2b.jpg (185698 bytes)
  
oproep3.jpg (275782 bytes)

  

 

struikelsteentjes

gedeporteerden begraafplaats fotogalerij

 

  

gedeporteerde Joden van Maastricht, Amby en Heer

 

 

Lijst van Joodse gedeporteerden die woonachtig waren in Maastricht 1942-1943
(voor zover achterhaald)
                                                                                                                                                     X = link naar foto
 

alfabetisch op woonadres

           
 

Schaap - Canther,

Bina

Abtstraat 2, Godshuis

1865-1943

Sobibor 14 mei 1943

x

Hertog,

Herman

Achter het Vleeshuis 2

1907-1945

Gross-Rosen 07-02-1945

x

Hertog - Stern,

Irma

Achter het Vleeshuis 2

1909-1942

Auschwitz 31-08-1942

 

Neuburger,

Isaac

Achter het Vleeshuis 35

1896-1942

Auschwitz 18-08-1942

 

Herrmann,

Alexander

Achter het Vleeshuis 38

1865-1943

Sobibor 14-05-1943

 

Hermann - Meijer,

Martha

Achter het Vleeshuis 38

1874-1943

Sobibor 14-05-1943

 

Herrmann,

Nathan

Achter het Vleeshuis 38

1903-1943

Bleichhammer 30-09-1943

 

Herrmann,

Arthur

Achter het Vleeshuis 38

1911-1943

Bleichhammer 30-09-1943

  Leefsma Leo Josef Achter het Vleeshuis 38 1920-1943 op transport 31-05-1943
 

Leiser,

Herman

Akerstr. 18

1893-1944

op transport 31-03-1944

 

Leiser - Meyer,

Bertha

Akerstr. 18

1898-1942

Auschwitz 07-09-1942

 

Leiser,

Erich

Akerstr. 18

1924-1943

Auschwiz 07-09-1942

 

Leiser,

Martha

Akerstr. 18

1925-1942

Auschwitz 07-09-1942

 

Leiser,

Ilse

Akerstr. 18

1927-1942

Auschwitz 07-09-1942

 

Markx,

Alexander

Akerstr. 18

1874-1943

Sobibor 14-05-1943

 

Markx - Leviticus,

Bertha

Akerstr. 18

1874-1943

Sobibor 14-05-1943

 

Gelder van,

Rudolf, L.

Alex. Battalaan 2b

1908-1944

Dachau  05-12-1944

 

Gelder van,

Werner Benno

Alex. Battalaan 2b

1909-1945

Beieren  04-05-1945

x

Salomon,

Marcus

Alex. Battalaan 45b

1898-1943

Sobibor  11-06-1943

 

Salomon - Benedictus,

Sophie

Alex. Battalaan 45b

1905-1943

Sobibor  11-06-1943

 

Salomon,

Bernard

Alex. Battalaan 45b

1929-1943

Sobibor  11-06-1943

 

Salomon,

Louis Joseph

Alex. Battalaan 45b

1935-1943

Sobibor  11-06-1943

 

Salomon,

Louis

Alex. Battalaan 74

1899-1942

Oud-Leusden  31-07-1942

 

Kelman - Nissenfeld,

Gretchen

Aylvalaan 20

1908-1943

Auschwitz  19-02-1943

 

Walthausen,

Alfred

Bassin 17

1895-?

plaats overlijden onbekend

 

Walthausen - Hellendall,

Rosa

Bassin 17

1871-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Cohn - Biesenthal,

Hedwig

Bergweg 37

1871-1943

Sobibor  28-05-1943

x

Devries,

Marcelle Ant.

Bosscherweg 185

1906-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Schepp,

Henri Salomon

Bourgognestr. 70

1864-1944

Auschwitz  28-01-1944

 

Schepp - Maisonpierre,

Eveline

Bourgognestr. 70

1869-1943

plaats?  11-04-1943

 

Horn - Schepp,

Esther

Bourgognestr. 70

1896-1944

Auschwitz   28-01-1944

 

Lieberman,

Baruch

Brandenburgerweg 16

1884-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Horwitz,

Leonard

Bredestr. 33

1864-1942

Maastricht  05-06-1942

 

Horwitz,

Salomon

Bredestr. 33

1903-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Hertog,

Kurt

Bredestr. 43

1917-1941

Mauthausen  17-09-1941

 

Winterfeld,

Jacob

Brusselsestr. 22

1908-?

plaats overlijden onbekend

x

Drielsma,

Albert

Brusselsestr. 43

1907-1944

Auschwitz  31-03-1944

x

Drielsma - Goldstein,

Sibilla

Brusselsestr. 43

1906-1943

Auschwitz  19-11-1943

 

Elekan,

Louis

Brusselsestr. 53a

1890-1942

Auschwitz  19-08-1942

x

Elekan - Wesly.

Sophie

Brusselsestr. 53a

1858-1943

Sobibor  30-04-1943

 

Mantz - Meyer,

H.

Brusselseweg 22

1866-1944

Auschwitz  30-10-1944

 

Thalheimer,

Max Arthur

Cannerplein 2a

1890-1944

Auschwitz  30-09-1944

 

Thalheimer,

Trude

Cannerplein 2a

1922-1945

op transport   28-02-1945

 

Schmidt,

Salomon

Capucijnenstr. 96

1892-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Schmidt - Schnitzer,

Pinie Gitel

Capucijnenstr. 96

1900-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Schmidt,

Maks

Capucijnenstr. 96

1923-1943

Auschwitz  30-04-1943

 

Schmidt,

Emiel

Capucijnenstr. 96

1924-1943

Auschwitz  30-11-1943

 

Schmidt,

Wita

Capucijnenstr. 96

1926-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Schmidt,

Erna

Capucijnenstr. 96

1928-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Schmidt,

David

Capucijnenstr. 96

1933-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Mainzer,

Ernst

Cortenstr. 4

1886-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Mainzer - Salomon,

Olga Marie

Cortenstr. 4

1889-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Leeraar,

Léon

Coxstr 6

1874-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Leeraar - Schaap,

Marianne

Coxstr. 6

1890-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Winter, de

Moses

Dominikanerkerkstr. 3

1888-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Aleksandrowicz,

Claire

Franc. Romanusweg 38

1922-1942

Auschwitz  23-09-1942

 

Alexandrowicz -Groonheim,

Johanna

Franc. Romanusweg 38

1899-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Hartog-Moses,

Emma

Franc. Romanusweg 38

1886-1944

Auschwitz  30-10-1944

 

Krauzmann,

Salomon

Frankenstr. 200

1899-1943

Auschwitz  31-01-1943

 

Krauzmann - Chrzanowski,

Chana

Frankenstr. 200

1902-1942

Auschwitz  01-10-1942

 

Krauzmann,

Toni

Frankenstr. 200

1932-1942

Auschwitz  01-10-1942

 

Strumwasser,

Berisch

Frankenstr. 200

1896-1944

Auschwitz  31-07-1944

 

Strumwasser,

Samuel Wolf

Frankenstr. 200

1892-1943

Künigshütte  30-09-1943

 

Sanders,

Jozef

Frankenstr. 55

1889-1942

Auschwitz  30-09-1942

 

Sanders - Leeraar,

Selma

Frankenstr. 55

1902-1943

Auschwitz  19-11-1943

 

Dreesde,

Jacob

Frankenstr. 55

1922-1944

plaats?  31-03-1944

 

Silber,

David

Glacisweg 2b

1890-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Silber - Öhlbaum,

Ryfka D.

Glacisweg 2b

1890-1942

Auschwitz  23-11-1942

 

Silber,

Selman

Glacisweg 2b

1921-1943

Auschwitz  28-02-1943

 

Silber,

Wolf

Glacisweg 2b

1926-1943

Auschwitz  28-02-1943

 

Horwitz,

Sakomon Grote Gracht 36  

1903-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Horwitz - Spier van,

Sophie

Grote Gracht 36

1908-1943

Auschwitz  03-08-1943

  Horwitz,

Jacob

Grote Gracht 36

1930-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Horwitz,

Carolina

Grote Gracht 36

1939-1943

Auschwitz  03-08-1943

X

Moszkowicz,

Abraham

Grote Gracht 4

1902-1945

Ebensee  15-04-1945

X

Moszkowicz - Raab,

Feiga

Grote Gracht 4

1902-1942

Auschwitz  24-09-1942

X

Moszkowicz,

Helga

Grote Gracht 4

1930-1942

Auschwitz  24-09-1942

X

Moskowicz,

Joop

Grote Gracht 4

1940-1942

Auschwitz  24-09-1942

 

Isaack,

Ernst

Grote Gracht 43

1899-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Isaack-Jaegers,

Grete

Grote Gracht 43

1900-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Isaack,

Liselotte Irmg.

Grote Gracht 43

1925-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Schaap,

Isidore

Grote Staat 19

1894-1944

Auschwitz  08-04-1944

 

Schaap - Kamerling,

Frederika Rosa

Grote Staat 19

1894-1944

Auschwitz  28-01-1944

 

Vries de,

Nathan

Grote staat 63

1889-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Vries, de - Hemelrijk,

Lea

Grote Staat 63

1893-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Vries, de

Jaap

Grote Staat 63

1927-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Herz,

Georg

Heerderweg 41

1871-1943

Theresienstadt 30-04-1943

 

Herz,

Emiel

Heerderweg 41

1900-1943

op transport  30-04-1943

 

Herz,

Joseph

Heerderweg 41

1901-1943

op transport  30-04-1943

 

Herz,

Sibilla

Heerderweg 41

1905-?

plaats overlijden onbekend

 

Jacobs,

David

Heerderweg 47b

1858-1942

Sobibor  14-05-1943

 

Jacobs,

Karl

Heerderweg 47b

1897-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Jacobs - Tobias,

Rosa

Heerderweg 47b

1904-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Jacobs,

Ingeborg

Heerderweg 47b

1926-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Jacobs,

Kurt Wolfgang

Heerderweg 47b

1928-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Jacobs,

Ursula

Heerderweg 47b

1938-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Willems - Heijmans,

Clara

Henri Goovaertsweg 3

1877-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Blitz,

Izaak David

Hertogsingel 62a

1891-1942

Auschwitz  01-10-1942

 

Beesman,

Mathilde Esther

Hoogbrugstr. 39

1884-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Beesman,

Irma Helene

Hoogbrugstr. 39

1886-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Dahl,

Karel

Hoogbrugstr. 39

1910-1945

Bad Warmbrunn 11-03-45

 

Gruner, gesch.Goldschmidt,

Else Caroline

Jekerweg 66

1906-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Goldschmidt,

Ruth Betty

Jekerweg 66

1933-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Grüner

Louis Eugen

Jekerweg 66

1879-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Grüner,

Walter

Jekerweg 66

1907-1943

op transport  30-04-1943

 

Sternveld,

Isaak

Kapoenstr. 8

1861-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Leraar,

Jacob

Kesselkade 54

1871-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Korn - Leeraar,

Emma

Kesselkade 54

1904-1943

Auschwitz  10-09-1943

 

Korn - Nissenfeld,

Gitel

Kesselkade 54

1885-1942

Auschwitz  15-12-1942

 

Korn,

Leo

Kesselkade 54

1912-1944

Auschwitz  31-03-1944

 

Korn,

Michael Awrun

Kesselkade 54

1939-1943

Auschwitz  10-09-1943

 

André,

Bertha

Kleine Stokstr. 1

1886-1942

Auschwitz 31-08-1942

 

Os,

Maria

Kleine Stokstr. 1

1925-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Os-André,

Johanna

Kleine Stokstr. 1

1885-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Os,

Simon

Kleine Stokstr. 1

1919-1943

op transport  30-04-1943

x

Wajnkowski,

Bernhard

Kleine Stokstr. 1

1902-1943

Auschwitz  31-08-1943

X

Wajnkowaki - Piotrkowski,

Sura Frajda

Kleine Stokstr. 1

1908-1943

Auschwitz 03-09-1943

x

Wajnkowski,

Harald

Kleine Stokstr. 1

1930-1943

Auschwitz  03-09-1943

x

Wajnkowski,

Iza

Kleine Stokstr. 1

1938-1943

Auschwitz  03-09-1943

x

Wesly-Kahn,

Jennie

Kon. Clovisstr. 16a

1874-1943

Sobibor 14-05-1943

x

Goldschmidt,

Seligman

Kon. Clovisstr. 16a

1878-1943

Sobibor  23-07-1943

x

Goldschmidt - Seliger,

Auguste

Kon. Clovisstr. 16a

1881-1943

Sobibor  23-07-1943

 

Wijngaard,

Gustaaf

Kon. Clovisstr. 49

1897-1942

Auschwitz  18-08-1942

x

Wesly,

Leon

Kon. Clovisstr. 49

1939-1944

Auschwitz  11-02-1944

 

Wolf,

Hugo

Kon. Clovisstr. 57b

1881-1943

Sobibor 14-05-1943

 

Piller,

David

Kon. Clovisstr. 57b

1904-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Piller-Polak,

Carolina Annie

Kon. Clovisstr. 57b

1910-1943

Auschwitz  23-09-1943

x

Piller,

Bernard Henri

Kon. Clovisstr. 57b

1932-1943

Auschwitz  23-09-1943

x

Piller,

Henri Samuel

Kon. Clovisstr. 57b

1935-1943

Auschwitz  23-09-1943

 

Sandhaus,

Arnold

Kon. Clovisstr. 57b

1900-1945

Ebensee  03-03-1945

 

Hertog - Herz,

Adelheid

Kon. Clovisstr. 60b

1872-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Hertog - Alexander,

Greta

Kon. Clovisstr. 60b

1913-1943

Sobibo r 09-07-1943

 

Holländer,

Benjamin

Kon. Clovisstr. 84

1859-1944

Auschwitz  08-04-1944

 

Holländer,

Frieda

Kon. Clovisstr. 84

1898-1943

Sobibor  09-07-1943

x

Vries de,

Isidore

Koningsplein 20b

1896-1943

Auschwitz  31-07-1943

x

Vries, de - Fortuin,

Mies

Koningsplein 20b

1898-1943

Auschwitz  31-07-1943

x

Vries de,

Bep Sonja

Koningsplein 20b

1924-1943

Auschwitz  31-07-1943

 

Körner,

Ilse

Lage Kanaaldijk 8

1922-1943

Auschwitz  19-02-1943

 

Kahn,

David Leo

Lenculenstr. 9

1923-1942

Auschwitz  14-08-1942

 

Muijsson - Gazan,

Sophia Clara

Lyonnetstr. 3

1905-1942

Auschwitz  31-10-1942

  Pach, Wolf Lyonnetstr. 9 1900-1943 Auschwitz  15-01-1943
  Pach - Beem van, Mathilde Lyonnetstr. 9  1893-1942 onbekend  26-09-1942
x Löwenstein, Abraham Maastr. Brugstr. 31  1870-1943 Sobibor  23-07-1943
x Löwenstein - Katz, Hannchen Maastr. Brugstr. 31  1870-1943 Sobibor  23-07-1943
x

Löwenstein,

Martha

Maastr. Brugstr. 31

1900-1943

Sobibor  23-07-1943

 

Bloemendaal,

Benjamin

Maastr. Grachtstr. 29

1867-1941

Maastricht  07-04-1941

 

Bloemendaal - Markus,

Julia

Maastr. Grachtstr. 29

1871-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Spier van,

Meijer

Maastr. Heidenstr. 3

1903-1942

Spytkowice  07-12-1942

 

Spier van,

Izaac

Maastr. Heidenstr. 3

1925-1942

Spytkowice  31-12-1942

 

Kochmann,

Kurt Egon

Mergelweg 129

1890-1944

plaats?  22-04-1944

 

Kochmann-Gross,

Frieda

Mergelweg 129

1908-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Kochmann,

Horst Wolfgang

Mergelweg 129

1912-1943

Blechhammer  31-10-1943

x

Levie,

Abraham

Mergelweg 135

1887-1944

Auschwitz  22-05-1944

 

Lipschits - Walvis,

Marianna

Mergelweg 135

1899-1943

Auschwitz  31-07-1943

 

Lipschits,

Mozes

Mergelweg 135

1901-1943

Auschwitz  31-07-1943

 

Lipschits,

Alexander Jacob

Mergelweg 135

1926-1943

Auschwitz  31-07-1943

 

Spielmann,

Sender

Notgerusweg 16

1905-1942

Auschwitz  31-08-1942

  Spielmann-Hudes, Helena Notgerusweg 16   1905-?  
  Spielmann, Bernhard Notgerusweg 16   1932-?  
  Spielmann, Nathan Notgerusweg 16   1934-?  
  Spielmann, ?erme Notgerusweg 16   1936-?  
  Spielmann, Edith Notgerusweg 16   1942-?  
 

Spielmann,

Mirl

Notgerusweg 16

1911-1942

Auschwitz  31-08-1942

x

Horn,

Sylvain

Observantenweg 13

1883-1942

Auschwitz  31-08-1942

x

Horn - Wijngaard,

Flora

Observantenweg 13

1883-1942

Auschwitz  31-08-1942

x

Horn,

Annie

Observantenweg 13

1920-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Silbermann,

Arnold

Papenweg 1

1901-1945

Langenbielau  27-03-1945

 

Levin,

Alfred

Papenweg 39a

1877-1943

Groningen  04-06-1943

 

Levin - Löwenstein,

Regina

Papenweg 39a

1876-1943

Westerbork  11-06-1943

 

Zander,

Albert

Papenweg 50

1896-1943

op transport  30-04-1943

 

Zander - Samuel,

Else

Papenweg 50

1898-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Vredenburg,

Abraham

Pater Lemmensstr. 1a

1872-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Vredenburg - Polak,

Saartje

Pater Lemmensstr. 1a

1885-1043

Sobibor  14-05-1943

 

Kaufmann,

Jacob

Pater Lemmensstr. 13

1892-1943

Auschwitz  24-09-1943

 

Kaufmann - Strauss,

Paula

Pater Lemmensstr. 13

1898-1943

Auschwitz  24-09-1943

 

Kaufmann,

Inge

Pater Lemmensstr. 13

1928-1943

Auschwitz  24-09-1943

 

Polak,

Elias

Platielstr.14

1899-1942

Mauthausen  23-11-1942

 

Süskind,

Meta Prins

Prins Bisschopsingel 25

1888-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Wijngaard - Süskind,

Lili

Prins Bisschopsingel 25

1888-1943

Auschwitz  03-08-1943

 

Wijngaard,

Maurice

Raamstr. 50

1873-1943

Sobibor  05-03-1943

 

Wijngaard,

Michel

Raamstr. 50

1889-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Gold,

Izek

Rechtstr. 35

1895-1942

Auschwitz  18-08-1942

x

Gold,

Sigmund

Rechtstr. 35

1927-1945

op transport  02-05-1945

 

Schöngross,

Samuel Isak

Rechtstr. 47

1886-1943

Auschwitz  19-02-1943

 

Schöngross - Pariser,

Pessel

Rechtstr. 47

1887-1943

Auschwitz  19-02-1943

 

Glattstein,

Isak

Rechtstr. 47

1910-1945

Auschwitz  20-03-1945

 

Fränkel,

Hieronymus

Rechtstr. 60

1895-1942

Auschwitz  02-09-1942

 

Vries de,

Simon

Scharnerweg 123

1864-1943

Sobibor  21-05-1943

x

Butterteig,

Nachmann

Scharnerweg 57

1889-1943

Auschwitz  26-02-1943

x

Butterteig - Klotz,

Frimet

Scharnerweg 57

1899-1943

Auschwitz  26-02-1943

x

Butterteig,

Jozef

Scharnerweg 57

1935-1943

Auschwitz  26-02-1943

  Friedmann Chaim Scharnerweg 147a 1885-1942 Auschwitz  05-11-1942
  Friedmann - Strumwasser, Rosa Scharnerweg 147a 1884-1942 Auschwitz  05-11-1942
 

Fürszt - Pinzewska,

Helene

Spoorweglaan 1

1900-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Lehman,

Felix

Spoorweglaan 1

1889-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Lehmann - Salomon,

Flora

Spoorweglaan 1

1894-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Lehmann,

Gertrud

Spoorweglaan 1

1924-1942

Auschwitz  18-09-1942

 

Lehmann,

Hildegard

Spoorweglaan 1

1921-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Pinczowski,

Helena Martha

Spoorweglaan 1

1925-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Winter de,

Mozes

St. Amorsplein 14

1888-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Soesman,

Karel

St. Hubertuslaan 49a

1881-1943

Auschwitz  17-09-1943

 

Soesman-Pool,

Anna

St. Hubertuslaan 49a

1878-1943

Auschwitz  17-09-1943

 

Jacobson,

Herman

St. Maartenslaan 21

1886-1942

Auschwitz  31-08-1942

 

Boekbinder,

Isaac Saloman

St. Nicolaasstr. 10b

1873-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Boekbinder - Frenkel,

Emma

St. Nicolaasstr. 10b

1873-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Herzberg,

Mozes

St. Nicolaasstr. 54

1897-1942

Auschwitz  15-12-1942

 

Herzberg - Ginsberg,

Sisel

St. Nicolaasstr. 54

1898-1942

Auchwitz  14-09-1942

 

Floersheim,

Jeanne Renée

St. Pieterskade 15

1900-1842

Auschwitz  31-08-1942

 

Landau,

Levi

St. Pieterstr. 2

1874-1942

plaats?  04-03-1942

 

Landau - Salberg,

Lina

St. Pieterstr. 2

1881-1942

Brussel  25-05-1943

 

Schachmann - Bettman,

Emma

Statensingel 154b

1878-1943

Sobibor  14-05-1943

 

Tobias,

Erich

Statensingel 154b

1898-1945

Gross-Rosen  27-05-1945

 

Rosenfeld,

Menachem F.

Statensingel 193

1864-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Rosenbund - Tausk,

Paula

Statensingel 193

1871-1943

Westerbork  26-06-1943

 

Rosenbund,

Vallij

Statensingel 193

1904-1943

Sobibor  21-05-1943

x

Hertzdahl,

Victor

Stationsstr. 31

1887-1942

Auschwitz  07-09-1942

x

Haguenauer - Karels,

Carolina

Stenenbrug 5

1871-1943

Auschwitz  30-09-1943

x

Salomon,

Leonard

Stenenbrug 5

1903-1943

Sobibor  07-05-1943

 

Nussbaum,

Marcus

Tongerseplein 19a

1869-1943

Sobibor  23-07-1943

 

Nussbaum - Goldschmidt,

Hanchen

Tongerseplein 19a

1873-1943

Sobibor  23-07-1943

x

Gobes,

Louis

Tongerseplein 19a

1910-1943

Warschau  31-12-1943

 

Gobes - Nussbaum,

Frederike

Tongerseplein 19a

1908-1943

Auschwitz  10-09-1943

 

Gobes,

Elisabeth

Tongerseplein 19a

1936-1943

Auschwitz  10-09-1943

 

Gobes,

Emanuel

Tongerseplein 19a

1939-1943

Auschwitz  10-09-1943

 

Beer, de

Eliziër

Tongersestr. 76b

1896-1943

Auschwitz  03-08-1943

x

Goldschmidt - Seliger,

Eleonore

Wijcker Brugstr. 51

1875-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Beretz,

Ernst

Wijcker Brugstr. 56

1898-1943

Midden Europa 31-01-1943

 

Fortuin,

Jacob

Wijcker Smedenstr. 11

1869-1944

Auschwitz  28-01-1944

 

Fortuin - Hellendall,

Rosa

Wijcker Smedenstr. 11

1872-1944

Auschwitz  28-01-1944

 

Hellendall,

Leonie

Wijcker Smedenstr. 11

1884-1944

Auschwitz  28-01-1944

  Wesly, Henry Wijcker Smedenstr. 11 1869-1942 Auschwitz  06-11-1942
 

Wesly - Hellendall,

Emelie

Wijcker Smedenstr. 11

1875-1943

Sobibor  16-07-1943

 

Kreindler,

Meier

Wilhelminasingel 31b *)

1904-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Kreindler - Ziegenlaub,

Malka

Wilhelminasingel 31b

1904-1943

Sobibor  21-05-1943

 

Kreindler,

Stella

Wilhelminasingel 31b

1937-1943

Sobibor  21-05-1943

  Cohen, Eduard Wilhelminasingel 40 1913-1943 Sobibor  28-05-1943
  Cohen - Vries de, Golina Wilhelminasingel 40 1916-1943 Sobibor  28-05-1943
  Cohen, Betty Wilhelminasingel 40 1943-1943 Sobibor  28-05-1943
 

Brünn, (of Brin)

Hermina

Wilhelminasingel 53

1921-1942

Auschwitz  01-10-1942

 

Brünn, (of Brin)

Rosa

Wilhelminasingel 53

1922-1942

Auschwitz  01-10-1942

  Rosenthal, L. Wilhelminasingel 73 1905-1943 Sobibor  13-07-1943
 

Kirchheimer, 

Simon

Wilhelminasingel 88

1882-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Kirchheimer - Löwenthal,

Jeanette J.J.

Wilhelminasingel 88

1884-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Kirchheimer,

Rut

Wilhelminasingel 88

1918-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Kirchheimer,

Jozef

Wilhelminasingel 88

1933-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Kozenicki,

Joseph

Wilhelminasingel 88

1901-1943

Sobibor  23-07-1943

 

Kozenick - Fessel,

Neche

Wilhelminasingel 88

1907-1943

Sobibor  23-07-1943

x

Kozenicki,

Esther

Wilhelminasingel 88

1928-1943

Sobibor  23-07-1943

 

Kozenicki,

Felix

Wilhelminasingel 88

1931-1943

Sobibor  23-07-1943

  Goldsteen Frederik Wilhelminasingel 92 1918-1942 Auschwitz  15-08-1942
x

Karels,

Max

Wolfstr. 12

1891-1942

Auschwitz  05-11-1942

x

Karels - Herz,

Pauline

Wolfstr. 12

1896-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Karels,

Julien

Wolfstr. 12

1921-1942

Auschwitz  05-11-1942

 

Karels,

Robert Louis

Wolfstr. 12

1922-1943

Auschwitz  20-02-1943

x

Karels,

Louis

Zakstr. 6

1889-1942

Auschwitz  31-08-1942


    *)  Wilhelminasingel heette toen Wyckersingel
 
     

gegevens o.a. uit deportatie Maastrichtse Joden

 

 

Lijst van Joodse gedeporteerden die woonachtig waren in het vroegere Amby van 1942-1943
(voor zover bekend)
 

alfabetisch op woonadres

 
 

Zeligman,

Jacob

Ambyerstr. 34*)

1899-1942

Auschwitz  01-10-1942

Zeligman - Wajnkwoski,

Fanni

Ambyerstr. 34

1898-1942

Auschwitz  01-10-1942

Zeligman,

Isabella

Ambyerstr. 34

1939-1942

Auschwitz  01-10-1942

x

Davids,

Emil Isak

Ambyerstr. 36

1874-1943

Auschwitz  23-07-1943

x

Davids - Dannenbaum,

Sophie Julie

Ambyerstr. 36

1881-1943

Sobibor  28-05-1943

x

Kaufmann - Davids,

Betty

Ambyerstr. 36

1909-1942

Auschwitz  30-08-1942

Gellert,

Osias Pinkas

Ambyerstr. 38

1920-1943

Sobibor  02-07-1943

Winterfeld, Jacob Ambyerstr. 52 1908-1944 Monowicz 30-06-1944

Cyncynatus,

David

Ambyerstr. 56

1890-1943

Sobibor  28-05-1943

Cyncynatus - Aronovskaite,

Rajna

Ambyerstr. 56

1907-1943

Sobibor  28-05-1943

Cyncynatus,

Jenny

Ambyerstr. 56

1938-1943

Sobibor  28-05-1943

x

Daniels,

Sally

Ambyerstr. 56

1889-1943

Auschwitz  19-02-1943

Rosenzweig,

Abraham

Ambyerstr. 58

1901-1942

Westerbork  11-9-1942

Horschowski,

Mozes Mechel

Ambyerstr. 63

1905-1944

Mechelen  01-01-1944

Horschowski - Felder,

Lea

Ambyerstr. 63

1904-1944

Mechelen  01-01-1944

Kaczor,

Isaac

Ambyerstr. 68

1898-1943

Sakrau  28-02-1943

Kaczor - Schubert,

Scheindel

Ambyerstr. 68

1895-1942

Auschwitz  31-08-1942

Käfebaum,

Israel

Ambyerstr. 68

1896-1943

Auschwitz  31-01-1943

Käfebaum - Schubert,

Toni

Ambyerstr. 68

1899-1942

Auschwitz  01-10-1942

Gläser,

Heinrich

Ambyerstr. 71

1921-1942

Auschwitz  19-08-1942

Horschowski,

Hersch

Bergerstr. 47

1903-1945

Gross Rosen  7-2-1945

Horschowski - Willner,

Esther

Bergerstr. 47

1900-1942

Auschwitz  31-08-1942

Horschowski,

Jetchen

Bergerstr. 47

1933-1942

Auschwitz  31-08-1942

Horschowski,

Abraham Marcus

Bergerstr. 47

1938-1942

Auschwitz  31-08-1942

x Kaufmann - Daniëls Paula Longinastr. 67*) 1879-1943 Sobibor  02-07-1943
 *) Ambyerstraat Zuid heette in 1942 Hoofdstraat en Longinastraat was toen de Kloosterstraat
 

gegevens uit  https://www.blikopdewereld.nl/geschiedenis/vervolging-joden/provincie-limburg/1097-joodse-slachtoffers-2e-wo-gemeente-amby
 

    

 

Lijst van Joodse en Sinti gedeporteerden die woonachtig waren in het vroegere Heer van 1942 
(voor zover bekend)
 
 

alfabetisch op woonadres

 

Gläser,

Symche

Akersteenweg 5

1897-1943

Sobibor  28-05-1943

Brzeziner,

Szlama

Akersteenweg 21

1897-1943

Auschwitz  28-02-1943

Brzeziner - Fajga,

Golda

Akersteenweg 21

1900-1942

Auschwitz  23-11-1942

Brzeziner,

Adele

Akersteenweg 21

1923-1942

Auschwitz  31-08-1942

Brzeziner,

Erna

Akersteenweg 21

1924-1942

Auschwitz  31-08-1942

Brzeziner,

Fritz

Akersteenweg 21

1927-1943

Auschwitz  28-02-1943

Rimini,

Jechiël

Emmastraat 4

1898-1943

Auschwitz  28-02-1943

Rimini - Wijnschenk,

Lea

Emmastraat 4

1898-1942

Auschwitz  23-11-1942

Rimini,

Emmanuel

Emmastraat 4

1927-1943

Auschwitz  28-02-1943

Rimini,

Max Josua

Emmastraat 4

1928-1942

Auschwitz  23-11-1942

Rimini,

Maurits  Alex

Emmastraat 4

1928-1942

Auschwitz  23-11-1942

Rimini,

Sal Bernard

Emmastraat 4

1935-1942

Auschwitz  23-11-1942

Salomon,

Gustav

M.A. de Ruyterstr 1*)

1908-1942

Auschwitz 30-09-1942

Salomon - Blüggel

onbekend

M.A. de Ruyterstr 1

1912-

onbekend

Velleman,

Levie

Mockstraat 10

1906-1942

Auschwitz  14-08-1942

Velleman, Coenraad Mockstraat 10   onbekend onbekend
Velleman, Maurits Mockstraat 10   1907-1943 Sobibor  02-07-1943
Velleman - Cordoza, Rebecca Mockstraat 10   1909-1943 Sobibor  02-07-1943
Velleman, Esther Mockstraat 10   1935-1943 Sobibor  02-07-1943
Velleman, Marianna Mockstraat 10   1936-1943 Sobibor  02-07-1943
Velleman, Clara Mockstraat 10 1939-1943 Sobibor  02-07-1943
Oppenheimer, Adèle Mockstraat 10   1933- onbekend
Oppenheimer, Leon Mockstraat 10   1933- onbekend

Altman,

Wigdor

Mockstraat 11

1889-1942

Auschwitz  31-08- 1942

Altman-Klotz,

Mala

Mockstraat 11

1887-1942

Auschwitz  31-08-1942

Sandhaus,

Arnold

Scharn 5 *)

1900-1945

Ebensee  03-03-1945

Sandhaus - Hoffnung,

Johanna

Scharn 5

1900-

onbekend

Sluis van der,

Simon

Scharn 7

1904-1943

Auschwitz  ...-02-1943

Sluis van der - Hartogs,

Diena

Scharn 7

1910-1943

Auschwitz  26-02-1943

Sluis van der,

Emmanuel

Scharn 7

1930-1943

Auschwitz  27-02-1943

Sluis van der,

Hedwig

Scharn 7

1934-1943

Auschwitz  27-02-1943

Wynhausen,

Julius